کاربرد بوشن استیل

بوشن استیل چیست؟ کاربرد بوشن استیل جیست

بوشن استیل (کوپلینگ) قطعه ی ساده و فلزی است که داخل آن به شکل رزوه ای است و از آن برای اتصال دو لوله با سایز مختلف به هم استفاده می کنند. برای اتصال لوله ها در مسیر لوله کشی معمولا از جوشکاری استفاده می شود که این امر تعویض لوله های آسیب دیده را با مشکل مواجه میکند. پس می توان گفت بهتر است از قطعه ای به نام بوشن استفاده شود تا رفع مشکل و تعویض لوله ای آسیب دیده آسان گردد. اگر بخواهیم یک تعریف کلی برای بوشن ارائه دهیم، بوشن قطعه ای فلزی است که برای اتصال دو لوله در مسیر لوله کشی استفاده می شود.

محصولات مرتبط : لوله استیل

همان طورکه گفتیم داخل بوشن به شکل رزوه ای است که این مورد یکی از مهم ترین خصوصیات بوشن می باشد که باعث آب بندی و اتصال دقیق لوله ها می شود. رزوه کاری داخل بوشن ها با توجه به رزوهای موجود روی لوله ها انجام می شود و اتصال لوله ها دقیق تر انجام می شود.اگر نکات رزوه کاری روی بوشن ها به صورت دقیق رعابت نشود باعث جدا شدن لوله ها از یکدیگر و یا نفوذ آب از لوله ها به بیرون می شود.
پس نکات رزوه داری روی بوشن ها امری بسیار مهم است تا از بروز خسارات مالی و جانی جلوگیری شود. انتهای بوشن ها به صورت دنده ای یا به صورت ساکت ولد است.
نیم بوشن (هاف کوپلینگ) هم کاربری معادل بوشن دارد و همان طور که از نام آن پبداست معادل یک بوشن بریده شده از وسط است.

 

کاربرد بوشن استیل

با توجه به کاربرد بوشن استیل به صورت خلاصه می توان گفت این اتصال برای متصل کردن دو لوله به یکدیگر می باشد. گروه تولیدی اتصالات استیل ایران با سابقه ای بیش از 15 سال، تولید کننده کوپلینگ بوشن دنده ای، نیم بوشن دنده ای، نیم بوشن استیل فشار قوی و نیم بوشن ساکت استیل می باشد. از بوشن کوپلینگ کامل برای اتصال لوله‌های با قطر کوچک استفاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 18 =