لوله استیل در صنایع غذایی

Steel pipe

لوله استیل درصنایع غذایی کاربرد فراوان دارد. می توان آن ها را در کارخانه ها و کارگاه های تولید صنایع غذایی را مشاهده کرد.از مهمترین در خطوط لوله کشی صنایع غذایی عدم ایجاد آلودگی میکروبی و همچنین عدم واکنش و تاثیر متریال لوله ها بر مواد و سیالات عبوری از آن استفلزات، به ویژه خاصیت استثنایی لازم برای حجم بالای محصول را ارائه می دهند. اما قدرت تنها عاملی نیست که باید مورد توجه قرار گیرد. بهترین مواد باید تا حد امکان غیر خورنده و بی اثر باشند.

ویژگی های لوله استیل صنایع غذایی

برای مثال از جمله مزیت های این اتصال ها می توان به مقاوم بودن در برابر گرما، درخشان و مستحکم، پاک کنندگی آسان و راحت، مقاوم در برابر خش و خراش، قابل استفاده برای انواع پخت و پز و بدون رنگ پس دادن، اشاره کرد.

  • پوشش کروم با مقاومت کامل در برابر شستشوی اسیدی لوله ها
  • قابلیت کنترل شدت جریان های مختلف
  • پایین بودن قیمت
  • تمیز کاری بسیار راحت و آسان
  • در ساخت وسایل پزشکی کاربرد فراوانی دارد دارد.
  • بادوام است
  • بالای ١٠٠٠ درجه سانتی گراد را تحمل می کند.

کاربردهای لوله استیل صنایع غذایی

لوله استیل در صنایع غذایی یکی از مواد مهم و اساسی جهت استفاده در کارخانجات مواد غذایی است. در لوله کشی های کارخانه باید متریالی استفاده شود که بهترین مقاومت را در برابر هر گونه اکسایش و خوردگی داشته باشد. کاربرد بسیار فراوانی برای مواد غذایی 201 و 304 وجود دارد. در واقع استیل ماده ای است که دچار زنگ زدگی نمی شود و در شرایط مرطوب تغییر شکل نمی دهد.

لوله استیل صنایع شیر

لوله های استیل که در صنایع غذایی و دارویی و شیری کاربرد دارند به صورت غالب از جنس و آلیاژ استنلس استیل 304 استفاده میشود. در برخی مصارف دارویی و سروم سازی نیاز به و اتصالات استیل L316 با سطح براق میباشد. به دلیل کمبود مصرف در این آلیاژ ، نیاز به واردات بر اساس سفارش و موجودی های قبلی امکان تامین آنها وجود دارد.

استنلس استیل - صنایع غذایی وشیر - شرکت اتصالات استیل

موارد مصرف لوله استیل صنایع غذایی (صنایع شیری)

لوله های استیل صنایع شیری در سیستم های انتقال مواد غذایی و سیالات نیز استفاده می شود. موارد مصرف این نوع لوله ها استفاده در سیستم های تولید دارو و سیستم های تولید مواد غذایی و نگهداری مواد غذایی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 7 =