قوطی استیل

قوطی استیل

قوطی استیل همان آلیاژ استیل می باشد که مواد تشکیل دهنده آن همانند استیل می باشد و دلیل این نام گذاری به دلیل شکل مقطع آن می باشد. قوطی استیل از جنس آلیاژ استیل ساخته شده است. پایه ی تولید بسیاری از محصولات برقی، استیل است. دی استیل، پروفیل استیل و لوله ی استیل همگی در ابتدای کار به صورت رول های ورقی هستند.اما جنس همه آن ها آلیاژ استیل می باشد و نحوه تولید هریک متفاوت است و در برخی موارد تعدادی از مراحل پروسه تولید مشابه یکدیگر می باشد.

محاسن و معایب روش های تولید قوطی استیل:

روش مستقیم:

پروفیلی که در روش مستقیم تولید می شود، زاویه های تیزی دارد. این پروفیل دارای ابعاد دقیقی است و در نهایت از کیفیت بالایی نیز برخوردار است. عیب این روش هم این است که به دلیل وجود این لبه های تیز استهلاک قالب ها بسیار زیاد است. در نتیجه راندمان کار پایین خواهد آمد.

روش غیر مستقیم:

در این روش سرعت تولید بیشتر از روش قبل است. راندمان کار بهتر می شود و خبری از گوشه های تیز نیست. اما از نظر کیفیت، محصولات در سطح پایین تری از روش قبل قرار دارند.

انواع پروفیل استیل

1- پروفیل استیل باز

2.پروفیل استیل بسته

3- پروفیل استیل 304

4- پروفیل استیل 316

پروفیل استیل باز

می تواند در مقاطع u , z دید که دارای ضخامت های مختلفی می باشد.
موارد مصرف این پروفیل ها در صنعت ساختمان است. اضلاع پروفیل به صورت باز از یکدیگر میباشند همچون (تسمه ، میلگرد …

پروفیل استیل بسته

این پروفیل  نیز در مقاطع و ضخامت های مختلف ساخته می شود.اضلاع پروفیل به صورت بسته از یکدیگر میباشند همچون (لوله ، قوطی و…

پروفیل استیل 304

تولید پروفیل به صورتی است که ابتدا ورق استیل را در ابعاد دلخواه و استاندارد بریده و پس از پیش گرم و عبور از دستگاه نورد و شکل دهی و جوش درز ، پروفیل ها را در بندل هایی که تعداد آنها در حد و وزن استاندارد قرار گرفت را دسته بندی میکنند و برای ارسال آماده میکنند. قابل ذکر است که پروفیل های موجود در کشور اکثرا از کشورهای تایوان و چین وارد میشوند که از لحاظ آلیاژ مورد تایید و آزمایش دوباره قرار میگرند تا تعرفه گمرک بر آنها اعمال گردد.

پروفیل استیل 316

این پروفیل استیل برای کاربرد در محیط با خوردگی بالا مانند صنایع غذایی و دارویی مناسب میباشد. پروفیل استیل 316 در برابر مواد شیمیایی و آهک ، ملات ، چسب کاشی و مواد تمیز کننده مقاوم و پایداری خوبی دارد. پروفیل استیل 316 در آب شور و کلردار از دوام مناسبی برخوردار هست. به علت ویژگی ها است که خرید پروفیل استیل 316 و آگاهی از قیمت پروفیل استیل 316 بسیار مورد توجه است.

کاربرد پروفیل استیل

  • پروفیل های مربع و مستطیل با مقاطع کوچک به عنوان نرده فلزی برای درب و پنجره منازل، کناره راه پله ها و همچنین نرده کشی و..و استفاده می شود.
  • در سازه های صنعتی و تزئینی کاربرد فراوانی دارد.
  • از قوطی های فولادی در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی بسیار استفاده می کنند.
  • در تولید چهارچوب درب و قالب فلزی در ماشین آلات استفاده می شود.
  • در صنایعی مانند ماشین سازی، کارخانه، دستگاه های تصفیه آب نیز کاربرد دارند.
  • ساخت پایه های میز وصندلی
  • کابین های داخل خودرو که از نوع قوطی مربع مستطیل است.
انواع قوطی استیل - شرکت اتصالات استیل ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *