انواع تبدیل استیل

انواع تبدیل استیل

تبدیل استنلس استیل چیست؟

تبدیل استنلس استیل یکی دیگر از انواع اتصالات استیل ایران هست که برای تغییر سطح مقطع به زیان ساده تر تغیر سایز در مسیر در لوله استیل استفاده می شود. در طول مسیرهای لوله کشی برای تغییر قطر از آن استفاده می شود. استفاده کردن از تبدیل استیل در طول مسیرها باعث شده که سیال درون لوله از یک مسیری با شعاع کم وارد مسیری دیگر با شعاع بیشتر می شود. تبدیل لوله استیل در انواع مدل های مختلف، سایز، رده و آلیاژهای استیل مختلف از جمله گرید 304 و 316 در بازار موجود میباشد.

تبدیل استیل هم مرکز استیل
تبدیل استیل هم مرکز استیل

انواع تبدیل استنلس استیل

تبدیل استنلس استیل در حالت کلی در دو نوع وجود دارد که اختلاف بین آن ها در مکانی است که از آنها استفاده می شود.

انواع تبدیلها شامل:

تبدیل استیل هم مرکز، تبدیل ضدزنگ استیل غیر هم مرکز، تبدیل صنایع شیری و غذایی و تبدیل هم مرکز استیل جوشی میباشد.

تبدیل استنلس استیل هم مرکز

برای تغییر دادن قطر لوله در مسیر لوله کشی از این نوع استفاده می شود که لوله به صورت عمودی از آن عبور میکند. شکل ظاهری آن به صورت مخروطی بوده و تبدیل استیل هم مرکز با توجه به اسمش، مرکز دایره های تبدیل استیل هم مرکز دارد که دارای شعاع متفاوتی با هم بوده و روی یک کانون هستند.

تبدیل جوشی استیل غیر هم مرکز
در لوله های افقی مسیر لوله کشی از تبدیل استیل غیر هم مرکز استفاده میشود و شکل ظاهری آن ها به صورت: دو استوانه با سطح مقطع متفاوت می باشند. دلیل نامگذاری آن ها به این دلیل میباشد که دو استوانه روی یک کانون نیست و استوانه کوچک تر در تبدیل استنلس استیل غیر هم مرکز در روی استوانه بزرگ تر و گوشه قرارمیگیرد.

تبدیل غیر هم مرکز استیل
تبدیل غیر هم مرکز استیل

تبدیل استنلس استیل صنایع غذایی و شیری
با توجه به این که لوله های استیل صنایع غذایی در سایزهای مختلف و از قطر 25 میلی متر تا 102 میلی متر موجود میباشد، باید از تبدیل های مناسب با قطر این نوع لوله ها استفاده کرد. با توجه به این که تبدیل استنلس استیل دارای مقاومت بالا در برابر هر نوع فرایند حرارتی است، ماندگاری بالا و با دوام در برابر فشار هست، از آن ها در صنایع شیری استفاده می کنند..

تبدیل هم مرکز استیل جوشی
تبدیل هم مرکز جوشی استیل از سایز 1.2 تا 24 اینچ متفاوت میباشد و در آلیاژ های 304 L و 316 L تولید میشوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =