اتصالات استیل

اتصالات استیل

جهت انشعاب گیری، تغییر مسیر لوله ها , بستن خطوط , تغییر سایز لوله و …. از اتصالات استیل استفاده می گردد. زانویی ها,فلنج ها, وانشعابات جـــــــزو اتصالات به حساب می آیند.بسته به نوع اتصال که لب به لب, ساکتی یا پیچی باشد نوع اتصالات نیز متفاوت است.برحسب نسبت فشار خطوط، استانداردهای متفاوتی برای اتصالات تعریف شده استبعنوان مثال استاندارد ASME B 169 برای انشعابات با کاربرد عمومی مناسب بود. و استاندارد ASME B 31 برای خطوط با فشار بالا تمهیداتی در نظر گرفته است.

اتصالات استیل

اتصالات لوله جوشی لب به لب چیست؟

اتصالات استیل لوله جوشی لب به لب به گونه ای طراحی شده که در انتهای آن ها در محل اتصال جوش داده می شوند تا لوله ها را به هم متصل کرده و اجازه تغییر در جهت یا قطر لوله یا انشعاب یا ختم آن را بدهد. این اتصالات سپس به بخشی از سیستم انتقال مایعات روغن ، گاز ، بخار ، مواد شیمیایی و … به روشی ایمن و کار آمد، در مسافرت های کوتاه یا طولانی تبدیل می شود.

انواع دیگر اتصالات را با استفاده از رزوه یا سوکت به خطوط لوله متصل می کنند. جنس مواد سازنده اتصالات و لوله باید از مواد یکسان یا بسیار سازگار باشد.از جمله جنس هایی که از آنها اتصالات تولید می شوند شامل برنجی، استیل، چدنی ، پلیمر و … می باشند. پس از اتمام جوش ، اتصالات اغلب آزمایش می شوند تا از یکپارچگی آنها اطمینان حاصل شود.

انواع اتصالات مانسیمان

اتصالات استیل برای ادامه لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرند و باتوجه به نوع آلیاژ و آرایش لبه های ابتدایی و انتهایی آن دسته بندی می شوند. اتصالات استیل مانیسمان ، برخلاف اتصالات سیاه درزدار، درز جوش نداشته و در فشار و دماهای بالا کاربرد بسیار زیادی دارند. ا اتصالات استیل بدون درز به صورت V شکل بوده و به منظور جوشکاری پخ زده و اتصالات مانیسمان بر اساس استاندارد ASME B16.9 ساخته می شوند . از جمله اتصالات بدون درز مانیسمان می توان به زانو 90 درجه، زانو 45 درجه، سه راهی نامساوی، سه راهی مساوی، تبدیل صاف، تبدیل کج، کپ، بوشن و سردنده اشاره کرد.

اتصالات زانویی

از این نوع اتصالات استیل لوله کشی برای تغییر مسیر استفاده می‌کنند. موارد مصرف آن بیشتر برای اتصال لوله کشی آب ساختمان و اتصال لوله کشی فاضلاب استفاده می‌شود.زانویی قائم 90 درجه از این نوع اتصال لوله کشی برای تغییر جهت 90 درجه در لوله کشی استفاده می کنند. زانویی 45 درجه از این اتصال لوله کشی برای تغییر جهت 45 درجه مورد استفاده قرار می‌گیرد.برای نصب این دو نوع اتصال لوله کشی روش‌های متفاوتی وجود دارد بعضی از این نوع، اتصالات رزوه دارند و برخی نیز با ستفاده از اتوهای نصب لوله به هم متصل می‌شوند.

اتصالات پرسی

این نوع اتصالات YAZDPIPE مطابق با فناوری روز دنیا از آلیاژ برنج و آبکاری نیکل ساخته شده اند . تا از خوردگی سایش رسوب گیری و فرسایش آن جلوگیری شود، دقت در طراحی، کنترل کیفیت و استفاده از مواد اولیه مرغوب با عیار بالا و مطابق با استاندارد های بین المللی دوام و آب ندی کامل را در شرایط سخت محیطی و در زمان های طولانی تضمین کرده و در مقایسه با اتصالات رزوه ای خیلی سریع تر و آسان تر نصب میگردد قابلیت تعویض حلقه استیل در اتصالات YAZDPIPE نیاز به تعویض اتصال را در صورت اشتباه مجری تاسیسات از بین میبرد.

اتصالات روی هم

مزایای این اتصالات عبارت اند از:

  • سادگی جفت و جور کردن: ساخت این گونه اتصالات نیاز به دقت زیادی نسبت به سایر اتصالات جوشی ندارد. قطعات می توانند روی هم جابه جا شوند تا خطاهای کوچک ساخت را پوشش دهند.
  • سادگی اتصال دادن: لبه های قطعاتی که متصل می شوند نیاز به آماده سازی خاصی ندارند و اغلب با برش عادی بریده می شوند.
  • اتصال روی هم صفحات با ضخامت های متفاوت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − پانزده =